1808YA250821KXTSY2
Mfr.Part #
1808YA250821KXTSY2
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250821KXTSY2
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250821KXTSY2 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808YA250821KXTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm