1808YA250821JXTPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250821JXTPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 820PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Capacitance :
820pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Ratings :
X1
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250821JXTPY2
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250821JXTPY2 Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808YA250821JXTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm