1808YA250821GCTSP
Mfr.Part #
1808YA250821GCTSP
Description
CAP CER 820PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
820pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
C0G NP0 1B
Ratings :
X2
Datasheets
1808YA250821GCTSP
Knowles Syfer 1808YA250821GCTSP
FlexiCap™ 820pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250821GCTSP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250821GCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm