1808YA250820JCRPY2
Mfr.Part #
1808YA250820JCRPY2
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
82pF
Ratings :
X1
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250820JCRPY2
FlexiCap™ 82pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250820JCRPY2 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250820JCRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm