1808YA250820GCTSP
Mfr.Part #
1808YA250820GCTSP
Description
CAP CER 82PF 250V C0G/NP0 1808
9 Weeks
Ratings :
X2
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Capacitance :
82pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808YA250820GCTSP
Knowles Syfer 1808YA250820GCTSP
FlexiCap™ 82pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250820GCTSP Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250820GCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm