1808YA250681MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250681MXTSP
Description
CAP CER 680PF 250V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
680pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1808YA250681MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250681MXTSP
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250681MXTSP Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250681MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm