1808YA250681KCRSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250681KCRSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
680pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1808YA250681KCRSP
Knowles Syfer 1808YA250681KCRSP
FlexiCap™ 680pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250681KCRSPU Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808YA250681KCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm