1808YA250680JCRSP
Mfr.Part #
1808YA250680JCRSP
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808YA250680JCRSP
Knowles Syfer 1808YA250680JCRSP
FlexiCap™ 68pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250680JCRSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250680JCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm