1808YA250680GCRSP
Mfr.Part #
1808YA250680GCRSP
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808YA250680GCRSP
Knowles Syfer 1808YA250680GCRSP
FlexiCap™ 68pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250680GCRSPU Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250680GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm