1808YA250680FCRSP
Mfr.Part #
1808YA250680FCRSP
Description
CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
68pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
FlexiCap™
Datasheets
1808YA250680FCRSP
Knowles Syfer 1808YA250680FCRSP
FlexiCap™ 68pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250680FCRSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250680FCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm