1808YA250561KCTSP
Mfr.Part #
1808YA250561KCTSP
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
560pF
Voltage - Rated :
250V
Ratings :
X2
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808YA250561KCTSP
Knowles Syfer 1808YA250561KCTSP
FlexiCap™ 560pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250561KCTSP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808YA250561KCTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm