1808YA250561JCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250561JCRSPU
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250561JCRSPU
FlexiCap™ 560pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250561JCRSPU Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250561JCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm