1808YA250561GCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250561GCRSPU
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
560pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250561GCRSPU
FlexiCap™ 560pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250561GCRSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250561GCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm