1808YA250560FCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250560FCRSPU
Description
CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
56pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Knowles Syfer 1808YA250560FCRSPU
FlexiCap™ 56pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250560FCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250560FCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm