1808YA250471KXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250471KXTSPU
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Knowles Syfer 1808YA250471KXTSPU
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471KXTSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250471KXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm