1808YA250471KXTSP
Mfr.Part #
1808YA250471KXTSP
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
470pF
Datasheets
1808YA250471KXTSP
Knowles Syfer 1808YA250471KXTSP
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471KXTSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250471KXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm