1808YA250471KXTPY2
Mfr.Part #
1808YA250471KXTPY2
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±10%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Ratings :
X1
Capacitance :
470pF
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 1808YA250471KXTPY2
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471KXTPY2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250471KXTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm