1808YA250471JXRSP
Mfr.Part #
1808YA250471JXRSP
Description
CAP CER 470PF 250V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Capacitance :
470pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808YA250471JXRSP
Knowles Syfer 1808YA250471JXRSP
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471JXRSPU Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808YA250471JXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm