1808YA250471JCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250471JCRSPU
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 1808YA250471JCRSPU
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471JCRSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250471JCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm