1808YA250471GCTSP
Mfr.Part #
1808YA250471GCTSP
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
470pF
Tolerance :
±2%
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808YA250471GCTSP
Knowles Syfer 1808YA250471GCTSP
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471GCTSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250471GCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm