1808YA250471FCRSPU
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250471FCRSPU
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
470pF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 1808YA250471FCRSPU
FlexiCap™ 470pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250471FCRSPU Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250471FCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm