1808YA250470JCRSY2
Mfr.Part #
1808YA250470JCRSY2
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 1808YA250470JCRSY2
FlexiCap™ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250470JCRSY2 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250470JCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm