1808YA250470FCTSP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250470FCTSP
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
9 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
47pF
Datasheets
1808YA250470FCTSP
Knowles Syfer 1808YA250470FCTSP
FlexiCap™ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250470FCTSPU Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808YA250470FCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm