1808YA250470FCTPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250470FCTPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±1%
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
250V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Series :
FlexiCap™
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Ratings :
X1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
47pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
9 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 1808YA250470FCTPY2
FlexiCap™ 47pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250470FCTPY2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250470FCTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm