1808YA250391MXRSP
Mfr.Part #
1808YA250391MXRSP
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
390pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
9 Weeks
Datasheets
1808YA250391MXRSP
Knowles Syfer 1808YA250391MXRSP
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250391MXRSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250391MXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm