1808YA250391JXTSP
Mfr.Part #
1808YA250391JXTSP
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X2
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
1808YA250391JXTSP
Knowles Syfer 1808YA250391JXTSP
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250391JXTSP Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250391JXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm