1808YA250391JXTPY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250391JXTPY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 390PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination, High Voltage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
9 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Ratings :
X1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Knowles Syfer 1808YA250391JXTPY2
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250391JXTPY2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250391JXTPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm