1808YA250391FCTSP
Mfr.Part #
1808YA250391FCTSP
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808
Ceramic Capacitors
Published :
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808YA250391FCTSP
Knowles Syfer 1808YA250391FCTSP
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250391FCTSPU Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250391FCTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm