1808YA250391FCRSP
Mfr.Part #
1808YA250391FCRSP
Description
CAP CER 390PF 250V C0G/NP0 1808
Soft Termination, High Voltage
Published :
Voltage - Rated :
250V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
X2
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
390pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808YA250391FCRSP
Knowles Syfer 1808YA250391FCRSP
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250391FCRSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250391FCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm