1808YA250390KCRSPU
Mfr.Part #
1808YA250390KCRSPU
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250390KCRSPU
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250390KCRSPU Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1808YA250390KCRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm