1808YA250390JCRSP
Mfr.Part #
1808YA250390JCRSP
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1808
Ceramic Capacitors
Ratings :
X2
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
39pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
9 Weeks
Datasheets
1808YA250390JCRSP
Knowles Syfer 1808YA250390JCRSP
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250390JCRSP Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
1808YA250390JCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm