1808YA250390FCTSY2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808YA250390FCTSY2
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
39pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Knowles Syfer 1808YA250390FCTSY2
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250390FCTSY2 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808YA250390FCTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm