1808YA250390FCRSY2
Mfr.Part #
1808YA250390FCRSY2
Description
CAP CER 39PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
39pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 1808YA250390FCRSY2
FlexiCap™ 39pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250390FCRSY2 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250390FCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm