1808YA250331MXTSY2
Mfr.Part #
1808YA250331MXTSY2
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Soft Termination, High Voltage
Knowles Syfer 1808YA250331MXTSY2
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331MXTSY2 Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
1808YA250331MXTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm