1808YA250331MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250331MXTSP
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Capacitance :
330pF
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Ratings :
X2
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
1 (Unlimited)
Datasheets
1808YA250331MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250331MXTSP
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331MXTSP Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808YA250331MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm