1808YA250331MXRSPU
Mfr.Part #
1808YA250331MXRSPU
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1808 (4520 metric)
Knowles Syfer 1808YA250331MXRSPU
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331MXRSPU Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250331MXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm