1808YA250331MXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250331MXRPY2
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
X1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
330pF
Knowles Syfer 1808YA250331MXRPY2
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331MXRPY2 Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808YA250331MXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm