1808YA250331KXTSY2
Mfr.Part #
1808YA250331KXTSY2
Description
CAP CER 330PF 250VAC X7R 1808
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 1808YA250331KXTSY2
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)