1808YA250331KXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250331KXTSPU
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
330pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Knowles Syfer 1808YA250331KXTSPU
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331KXTSPU Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808YA250331KXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm