1808YA250331JXTSY2
Mfr.Part #
1808YA250331JXTSY2
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Feature :
Soft Termination, High Voltage
Length :
4.5mm
Height :
2mm
Dielectric :
X7R
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated AC :
250V
ROHS3 Compliant
Voltage :
250V
Mount :
Surface Mount
Depth :
2mm
Tolerance :
±5%
Width :
2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
250V
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250331JXTSY2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1808 (4520 metric), Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:250V, 1808YA250331JXTSY2 pinout, 1808YA250331JXTSY2 datasheet PDF, 1808YA250331JXTSY2 amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250331JXTSY2 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 1808YA250331JXTSY2
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331JXTSY2 Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In order to achieve stable operation, the operating temperature should be greater than -55°C.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250331JXTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm