1808YA250331JXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250331JXRPY2
Description
CAP CER 330PF 250V X7R 1808
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
330pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
X1
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Knowles Syfer 1808YA250331JXRPY2
FlexiCap™ 330pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250331JXRPY2 Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808YA250331JXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm