1808YA250271MXTSPU
Mfr.Part #
1808YA250271MXTSPU
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Knowles Syfer 1808YA250271MXTSPU
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250271MXTSPU Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808YA250271MXTSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm