1808YA250271MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250271MXTSP
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 1808
Capacitance :
270pF
Ratings :
X2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808YA250271MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250271MXTSP
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250271MXTSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250271MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm