1808YA250271KXTSY2
Mfr.Part #
1808YA250271KXTSY2
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 1808
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Knowles Syfer 1808YA250271KXTSY2
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250271KXTSY2 Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1808YA250271KXTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm