1808YA250271JXRPY2
Mfr.Part #
1808YA250271JXRPY2
Description
CAP CER 270PF 250V X7R 1808
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Ratings :
X1
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Knowles Syfer 1808YA250271JXRPY2
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250271JXRPY2 Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808YA250271JXRPY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm