1808YA250271FCRSP
Mfr.Part #
1808YA250271FCRSP
Description
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Ratings :
X2
Datasheets
1808YA250271FCRSP
Knowles Syfer 1808YA250271FCRSP
FlexiCap™ 270pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250271FCRSP Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250271FCRSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm