1808YA250270JCTSY2
Mfr.Part #
1808YA250270JCTSY2
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1808
Capacitance :
27pF
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Voltage :
250V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Mount :
Surface Mount
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
250V
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated AC :
250V
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Length :
4.5mm
Depth :
2mm
9 Weeks
Height :
2mm
Series :
FlexiCap™
Introducing Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250270JCTSY2 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:1808 (4520 metric), Voltage:250V, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C~125°C, 1808YA250270JCTSY2 pinout, 1808YA250270JCTSY2 datasheet PDF, 1808YA250270JCTSY2 amp .Beyond Ceramic Capacitors Knowles Syfer 1808YA250270JCTSY2 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Knowles Syfer 1808YA250270JCTSY2
FlexiCap™ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250270JCTSY2 Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The operating temperature should be higher than -55°C to achieve stable operation.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808YA250270JCTSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm