1808YA250270FCRSY2
Mfr.Part #
1808YA250270FCRSY2
Description
CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±1%
Capacitance :
27pF
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Knowles Syfer 1808YA250270FCRSY2
FlexiCap™ 27pF 250V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250270FCRSY2 Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808YA250270FCRSY2 Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm