1808YA250222MXTSP
Mfr.Part #
1808YA250222MXTSP
Description
CAP CER 2200PF 250V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
2200pF
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
FlexiCap™
Ratings :
X2
Applications :
Safety, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808YA250222MXTSP
Knowles Syfer 1808YA250222MXTSP
FlexiCap™ 2200pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250222MXTSP Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808YA250222MXTSP Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm