1808YA250221MXRSP
Mfr.Part #
1808YA250221MXRSP
Description
CAP CER 220PF 250V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808YA250221MXRSP
Knowles Syfer 1808YA250221MXRSP
FlexiCap™ 220pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808YA250221MXRSPU Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808YA250221MXRSPU Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm